Videné modrými očami

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Selektívna slepota (Je cisár nahý?)

Toto leto si občas chodievame večer zaplávať a keďže už zvyčajne nikoho v dohľade niet, zvyčajne naskáčeme všetci do vody naholo. Kto to aspoň raz vyskúšal, chápe prečo. Možno aj kúsok nešťastne som nedávno otvoril otázku najvhodnejšieho správania. Pozrieť sa na osobu vedľa, nepozrieť ...?

V princípe sú tri možnosti:

 1. Vždy sa otočím chrbtom k ostatným pokiaľ je to čo i len kúskom možné.
 2. Šibalsky a nenápadne sa mrknem, ale potom sa otočím.
 3. Nikdy sa neotáčam.

Asi pár ľudí prekvapím, ale podľa mňa je jediná nesprávna možnosť hneď ta prvá. Prečo?

Cítil by som sa nepríjemne ak by som si uvedomoval že sa niekto za každú cenu vyhýba pohľadu na moju nahotu. Mal by som pocit že som ho tým vystavil do nepríjemnej situácie a že sa v nej necíti pohodlne. A to si potom radšej tie plavky dám.

Skinny dippingNaopak, v mojom veku už hravo zvládam vidieť a nevidieť súčasne. Takže síce vidím že nahý človek vchádza/vychádza z vody, ale ak by sa ma niekto spýtal na ľubovoľnú vec týkajúcu sa jeho tela, nič neviem. A tým myslím neviem, nie neprezradím! Takmer na konci leta ani pri najlepšej vôli netuším či sú kamarátky anatomicky v poriadku alebo majú jednu nohu drevenú, tri prsia ba ani či vo vode kúpu bobra.

Nevidieť to na osobe meter odo mňa je oveľa jednoduchšie ako nepozrieť sa na ženu s dekoltom natlačeným do výstrihu ako druhý zadok na opačnom konci autobusu. Nahota je totiť za istých okolností prirodzená a nie je a priori ani erotická ani zaujímavá - na rozdiel od blondíny v obtiahnutom tričku a push-up podprsenke ;-).

Takže ak kdesi uvidíte kúpať sa naholo osobu s rodným číslo 770322/9347, viete čo máte robiť :-D


Čo vypadlo z košíka | stály odkaz

Komentáre

 1. .
  ja by som sa kukala :D
  publikované: 21.08.2009 13:17 | autor: sygon (e-mail, web, neautorizovaný)
 2. 2 sygon
  Ja som ten čo sa nenápadne mrkne. Ale len toľko aby som zistil či už všetci zaliezli do vody a môžeme spolu isť plávať ako kačičky ... (a modliť sa aby ta naše oblečenie ešte bolo keď sa o polhodinu vrátime) :-D
  publikované: 21.08.2009 13:38 | autor: modroocko (e-mail, web, autorizovaný)
 3. chodim po hradzi Vahu
  a napriklad aj vcera meter odo mna sa na mna vystrcila hola prdelka vychadzajuca z vody...odhadujem vek tak okolo 20-ky. Nedalo sa nevidiet ju, ale viem len, ze tam bola..pehy ani nic podobne som neskumala...ale ani neodvracala hlavu:)
  (este by si mohol mysliet, ze sa hanbim:)
  publikované: 21.08.2009 15:25 | autor: hanka (e-mail, web, neautorizovaný)
 4. Modoočko...:-)
  ej, mladá a krásna som bola, ked ma brat prvýkrát na takú plážičku vzal. Vzpierala som sa, že každý na mňa bude čumeť a tak... A trt...mali ma v paži.... a tak trávim letný čas medzi takýmito holotami, sú to úžasní ľudkovia, ktorí neriešia, či máš niečo veľké alebo malé, či máš nadváhu alebo podváhu, či máš niečo navyše alebo ti chýba....
  ..pekný zvyšok leta...:-)))
  publikované: 21.08.2009 20:31 | autor: matahari (e-mail, web, autorizovaný)
 5. Modroočko...
  a vari máš to rodné číslo vytetované na stehne? ((-:
  I tak je nejaké divné, dlhé, máš tam číslo navyše.
  Čo sa týka pozerania, oči sú na to, aby sa pozerali. Ale nie zírali! ((-:
  publikované: 22.08.2009 00:14 | autor: lasky (e-mail, web, autorizovaný)
 6. 2 hanka
  Nuž my sme včera také šťastie nemali, pekne si na dievčatá počkali dvaja tridsiatnici keď vychádzali z vody a všetko sledovali s očami na stopkách. Vlastne už keď do tej vody šli, tak len čo zaregistrovali čo sa deje, zavolali "Slečna Nebezpečná". To je tak, keď má niekto oneskorenú pubertu a príde to na neho vo vyššom veku.

  Takže pridám k možnostiam 1 až 3 ešte možnosť číslo 4: Pozerám a komentujem čo vidím so slintavým úsmevom pubertálneho hormonálneho štvanca ;-)
  publikované: 22.08.2009 15:46 | autor: modroocko (e-mail, web, autorizovaný)
 7. 2 lasky
  No, my sa vybehneme len okúpať, bez akéhokoľvek opaľovania či slnenia. Situácia ktorú opisujem je tak trošku iná, nakoľko je v nej takmer nemožné odlíšiť ľudí ktorí si len chcú užiť plávanie na holo, ale samotný pohľad na ich nahé telo, pripadne pohľad na nahé telá im nie je príjemný od ľudí čo s tým problém nemajú.

  Na nudapláži už našťastie toto riešiť človek nemusí, tam je to jasné.
  publikované: 23.08.2009 19:38 | autor: modroocko (e-mail, web, autorizovaný)
 8. 2 lasky
  Ok, to predchádzajúce patrilo Matahari ;-)

  Vďaka za upozornenie, už som ho opravil. Už len si ho dať vytetovať ... :-D
  publikované: 23.08.2009 19:43 | autor: modroocko (e-mail, web, autorizovaný)
 9. :)
  publikované: 23.08.2009 21:38 | autor: lulla (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014